World-Magic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Magia se trezeste la viata, iar tu... tu trebuie sa fi cel ce o controleza.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fara noima, dar cu'nteles...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeMier Oct 28, 2009 1:37 am

Printre amintiri ma pierd mereu si visele o lume pentru mine le confectionez. Spre slabe sanse, ma uit spre speranta ce'n abisul urmelor de prietenie s'a pierdut demult. Desi pare mereu aprope, cu cat ma apropii mai mult, cu'ncetul se'ndeparteaza si ea... Si mereu ma'ntreb in continuare, daca exista o usa spre lumea reala, unde visele sunt simple imagini fictive a imaginatiei... si unde sperantele, spre uimirea tuturor, apara in cele mai ciudate momente, salvandu'ne fara a ne da seama. Si ne bazam pe cuvintele celorlalti, fara a incerca sa'ntelegem ce spun... pasim mereu stramb spre viitor, gresind astfel puternic, suferind in insusi, noi, dar si facandu'i pe ceilalti, a simti.
Pasind printre acele mici ruine, ramase adanc, vizibile, in inimele noastre... ne pierdem din nou, stigand dupa ajutor. Privind in jur si sperand ca cineva ne va intinde o mana, la auzul cuvintelor noastre, si dandu'ne seama ca fiecare este pentru el insusi. Chiar si prietenii, ce pareau pana'n acele clipe pierdute, ca ne sunt alaturi, pana'n mormant... ne'ntorc adesea spatele, lasandu'ne sa simtim parfumul umbrei singuratatii. Dar prin uimirea tuturor... acele persoane apropiate noua, se intorc deodata la noi, observand cum suntem din nou liberi... Cerandu'si scuze desarte, fara noima si fara inteles, desi in suflet, purtand nesuferinta lor amara.
Cuvintele rostite de catre ei, pentru noi avand un sens pozitionat, ne face sa ne simtim bine, desi sperand din tot adinsul ca sunt reale. Stiind totusi mereu ca se dau pe langa noi, fara aparare, ascunzandu'si astfel, adevarata persoana dura. In fiecare sentiment purtat de catre ei... noi si restul lumii, dorinm o usoara razbunare... chiar si'atunci cand gasim prietenia, dragostea si sentimentele gasite intr'un sfarsit, adunate unul cate unul din abisul mintii si sufletului...chiar... chiar si'atunci ne pierdem in cruda gelozie a umanitatii si devenim distanti unii de altii, pastrand in noi diferite fete ale personalitatii.
Si spre sfarsit... ne trezim cu acea speranta in fata noastra, ce ne indeamna spre schimbare... dar mereu dorim, ciudat, ocolirea sa. Prinzand'o in palmele firave a suferintei din trecut, scapand'o deseori in acel abis al amintirilor reci. Si chiar de'o prindem in cusca sufletului nostru... ne dam prea tarziu seama, ca aceasta este o simpla iluzie...


Geez... deci e ceva creat pe moment, so... imi veni nu stiu ce in aceste momente... stiu ca sunt repetitii aiurea, cuvinte pozitionale ciudat in propozitii si toate restul... insa cum zice si titlul, fara noima..


Ultima editare efectuata de catre Eyes Rutherford in Vin Oct 30, 2009 8:20 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Kiryuu Zero
Junior
Junior
Kiryuu Zero


Mesaje : 179
Data de inscriere : 27/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeschwar

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeVin Oct 30, 2009 3:03 pm

Well...Ai dat de mine tati^^Chiar ca-i fara noima :]]...Stii ce-s alea figurile de stil,no?E,uite-asa tu ai facut inversiune ca in poezia lu' Eminescu...Bla-bla,repetitie in a doua propozitie...Lol...Ce urat...Nici nu ma mir de ce descrii atat de poetic(Esti aproape de Eminescu :]])...Asa...De ce n-ai facut-o cu versuri mey?E cam lirica...Anyway...Ai ceva greseli pe ici pe colo care nu se observa,cred c-ti place romana.Si la je,da' numai atunci cand profa povesteste...So...Astept continuarea^^
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeVin Oct 30, 2009 8:19 pm

Bheaii... deci te iau cu bheaii... deacum Fara noima, dar cu'nteles... 837690
Repetitia... ducase'n masa O.O intelegi tu...
Si bla-bla... nu'mi place ... vrei s ati'o iei?! (iti dai seama ca glumesc... neah =.=?!)
Nu sunt Eminescu, nici Alecsandri... etc. stii si tu chestia asta ... etto... de'ah la mine stie ce's alea figuri de stil, inversiuni etc. Insa chiar nu mi'am dat seama ca tii asa mortis "apropierea" dintre mine si Eminescu...In versuri?! Lasa'ma in pace... am versificat destule texte, din clasa a 2-3 pana in ziua de astazi... iti imaginezi =.=
Oricum... sun POIATA sau ce Fara noima, dar cu'nteles... 897593? (greaseala intentionata a cuvantului "subliniat")
Mai apoi... nu sunt sigura daca exista continuare Very Happy


Ultima editare efectuata de catre Eyes Rutherford in Sam Oct 31, 2009 12:57 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Kiryuu Zero
Junior
Junior
Kiryuu Zero


Mesaje : 179
Data de inscriere : 27/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeschwar

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 12:29 am

God...Draga...Eminescu e in partea ta :]...Je a laut 10 la romana ca a scris versuri(Nee...Oi fi eu din Banat da' mama si tata tot moldoveni is :])...Aaa...Si Alexandri se scrie cu "cs" =]]...Cat despre POIATA...Nu cred ca-ti stau gainile in cap,nu ca n-as sti la ce te referi Fara noima, dar cu'nteles... 22470 ...Dar ai putea ajunge Emineasca...
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 12:57 am

Fara noima, dar cu'nteles... 897593 Geez... deci mai apoi... te'as ruga sa nu spui ca nu'mi stau gainile in cap, ci creierul uneia dintre ele e in capul meu Fara noima, dar cu'nteles... 897593
And... las'o moarta cu 10 tau la romana, banateanc'o XD
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Kiryuu Zero
Junior
Junior
Kiryuu Zero


Mesaje : 179
Data de inscriere : 27/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeschwar

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 1:03 am

Ah..Bene...Daca tu spui ca-ti sta creierul uneia in cap eu n-am nimic impotriva...Si ce-are daca eu is banateanca...Mama cu tata au facut un drum lung(Huh...Vorbind de asta...Botosani si Iasi is doua orase la mare departare de Timisoara...Ca vorbind de asta,incepusi sa urasc Botosaniu' :]])
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitimeSam Oct 31, 2009 1:22 am

Ca vorbim de asta si aia si celelate... meaii... e cam mult off pe'aici Fara noima, dar cu'nteles... 806608
Hai ca terminas cu chestiile astea, voi bloca topicul deoarece nu am continuare XD
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Continut sponsorizat





Fara noima, dar cu'nteles... Empty
MesajSubiect: Re: Fara noima, dar cu'nteles...   Fara noima, dar cu'nteles... Icon_minitime

Sus In jos
 
Fara noima, dar cu'nteles...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O noapte fara sfarsit
» Poveste fara sfarsit....

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-Magic :: >~Fan area~ :: Fan fiction-
Mergi direct la: