World-Magic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Magia se trezeste la viata, iar tu... tu trebuie sa fi cel ce o controleza.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fisa personajului

In jos 
+24
Ritsuka
march
Cenuşă de zahăr ars.
Yukio
Kyoko
gummy bear
Cherry.Boom
Invader Lamu
Alice
Mizumi
White Existence
Hyuga Hinata
Lauren
Akane
B-rabbit
Kelly
Lisette Greenest
Goki'chan
Kiryuu Zero
Reverie Metherlence
NaNa
Hana
Haruki
Eyes Rutherford
28 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeSam Sept 26, 2009 5:26 am

Numele personajului:
Prenumele acestuia:
Varsta personajului:
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )
Familia/Rudele personajului:
Descrierea morala:
Scurt istoric:
Poza/Imaginea:
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Haruki
Administrator
Administrator
Haruki


Mesaje : 1191
Data de inscriere : 26/09/2009
Varsta : 27

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeSam Sept 26, 2009 4:15 pm

Numele personajului:Utako
Prenumele acestuia:Haruki
Varsta personajului:16 nai
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )feminin
Familia/Rudele personajului:pai familia sa care a adoptato un tata si o mama
Descrierea morala:---
Scurt istoric:M-am nascut in Japonia.Cand eram mica toata lumea ma ura.Pana cand pe la 7 ani am intalnit o alta japoneza...pe care o chema Arishima...Am fost cele mai bune prietene pana ea a murit intr-un acident de masina atunci cand ma scos din masina ea inca traia cand sau intors dupa ea masina a explodat si a arsa de vie.De aceea mie imi este foarte frica de foc.Dupa 3 ani la mormantul lui Arishima tineam o poza de-a ei in mana.Nu aparuse nimic care sa dea de inteles ca m-am transformat in ea.A doua zi mama nu ma mai recunostea,prieteni se speriau de mine totii se purtau diferit chiar si la scoala profesori.Credeau ca sunt Arishima.M-am dus fugand la baie si m-am uitat in oglinda speriata.Si de atunci inainte imi cunosc eu puterea.De aceea acum lucrez intr-un departament care distruge toate fiintele rele.
Poza/Imaginea:Fisa personajului 0001
Sus In jos
https://world-magic.forumgratuit.ro
Eyes Rutherford
Administrator
Administrator
Eyes Rutherford


Mesaje : 610
Data de inscriere : 26/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeSam Sept 26, 2009 5:52 pm

Numele personajului: Rutherford
Prenumele acestuia: Eyes
Varsta personajului: 17 ani
Genul personajului (masculin, feminin...alien? ): masculin
Familia/Rudele personajului:-
Descrierea morala: aflati pe parcurs ^^'
Scurt istoric: .. pe parcurs veti afla ~_~
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
http://rainbow-eyes.tk/
Hana
Junior
Junior
Hana


Mesaje : 137
Data de inscriere : 27/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 12:40 am

Numele personajului:Kouka
Prenumele acestuia:Hana
Varsta personajului:16ani
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )feminin
Familia/Rudele personajului:e adoptata de o familie..dragutza....
Descrierea morala:
Scurt istoric:De cand era mica Hana visa sa devina o razboinica.
Intr-o zi dusmanul familiei veni la ei si le da du foc casei.Hana era singura care supravietuise.In acel moment Hana jura razbunare.
(Cea mai ciudata poveste pe care am auzito vreodata -.-'')
Poza/Imaginea:
Spoiler:


Ultima editare efectuata de catre Eyes Rutherford in Dum Sept 27, 2009 3:54 am, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat cod [img] & [spoiler], exclus cod [url])
Sus In jos
NaNa
Avansat
Avansat
NaNa


Mesaje : 603
Data de inscriere : 27/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 2:08 am

Numele personajului:Osaki
Prenumele acestuia:Nana
Varsta personajului:17
Genul personajului :feminin
Familia/Rudele personajului: nu are
Descrierea morala:...
Scurt istoric: veti afla
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 3:51 am

Numele personajului: Invader
Prenumele acestuia: Lamu
Varsta personajului: 17 ani
Genul personajului Alien (girl)
Familia/Rudele personajului: parintii (nu se cunosc numele lor), verisorul mai mare Rei, verisorul mai mic Jariten, matusa, (mama lui Jariten)
Descrierea morala: -
Scurt istoric: S-a nascut pe planeta Uru, o planeta cu o tehnologie foarte avansata si care este ca marime de 20 de ori mai mare decat jupiter iar gravitatia este de 6.1 ori mai puternica decat pe Terra. A avut o copilarie fericita. la varsta de 3 ani deja invatase sa scrie si sa citeasca iar la varsta de 5 ani deja stia sa faca calcule compleze. La varsta de 6 ani a fost inscrisa la scoala si la varsta de 17 ani a absolvit facultatea la Academia de Spionaj. Dupa ce a implinit 17 ani, a aflat ca tatal ei tocmai vroia sa invadeze Terra si sa o cucereasca. Ea nu ar fi avut nimi impotriva doar ca a aflat ca tatal ei vroia sa o faca printr-un razboi ce ar fi distrus 75% din populatia umana de pe Terra. Avand in vedere ca tatal ei a luat-o cu el in misiune, data ajunsi pe Terra i-a propus tatalui ei ca ea sa faca o intrecere cu un om pe care calculatorul il va alege aleatoriu. Ea s-a lasat prinsa de catre respectivul baiat, ca sa salveze Terra de la razboi. Tatal ei si armata lui s-au retras.
Acum ea cauta o solutie pasnica de cucerire a Terrei pe data de 21.12.2012. Deoarece nu vrea sa ii lase pe oameni sa fie manipulati si transformati in sclavi-roboti de catre guvernul American si francmasonii din umbra.
Poza/Imaginea:
Spoiler:


Ultima editare efectuata de catre Eyes Rutherford in Dum Sept 27, 2009 3:53 am, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat cod [spoiler])
Sus In jos
Reverie Metherlence
Junior
Junior
Reverie Metherlence


Mesaje : 291
Data de inscriere : 27/09/2009
Varsta : 28

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 4:14 am

Nume:Koizumi
Prenume:Mizumi
Varsta personajului:15-16 ani
Genul personajului:Feminin
Familia:o familie normala
Descriere morala:timida,studioasa,uneori indrazneata si happy!
Scurt istoric:La varsta de 5 ani, Mizumi a deveni cunoscuta in tot orasul deoarece tatal ei era directorul unei mari companii din tara, iar ea era mostenitoare a acestei functii...La 10 ani a tinut primul concert de vioara...La 14 ani a absolvit scoala cu 10 pe linie...Acum este la o academie unde invata pentru a deveni noua directoare a companii tatalui ei...desi lucrurile nu erau prea sigure...

Fisa personajului Study-Sleeping
Sus In jos
Kiryuu Zero
Junior
Junior
Kiryuu Zero


Mesaje : 179
Data de inscriere : 27/09/2009
Varsta : 28
Localizare : Temeschwar

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 8:34 pm

Numele personajului:Kiryuu
Prenumele acestuia:Zero
Varsta personajului: 17 ani
Genul personajului : Masculin :>
Familia/Rudele personajului: Frati'so geaman...
Descrierea morala: Mi-e lene(Nu gasesc wikipedia)...Dar merita descris intr-un singur cuvant...Ignorant :>
Scurt istoric: Mh...Mh...Deci el a fost un baietel de 1,00 m care a avut un profesor ce vana vampiri...Avea si o familie da' intr-o zi i-a fost ucisa de un vampir si de aceea el ii uraste acum...Restul aflati din VK
Poza/Imaginea: Damn!
Fisa personajului 3177879201_409b622079
Sus In jos
http://anime-universe.forumz.ro
Goki'chan
Junior
Junior
Goki'chan


Mesaje : 277
Data de inscriere : 27/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 8:40 pm

Numele personajului:Gi-oh
Prenumele acestuia:Goki
Varsta personajului:15-16 ani
Genul personajului :masculin
Familia/Rudele personajului:o sora vitrega
Descrierea morala:timid,cateodata arogant si egoist,misterios
Scurt istoric:A fugit de acasa,sau mai bine zis a fost alungat de sora lui mai mare vitrega.Anna,sora lui,i'au mintit parintii ca s'a omorat singur din cauza viselor sale de a a ajunge luptator.Ajuns in Tokyo,si'a inchiriat un apartament unde locuieste singur incercand sa se maturizeze,insa uneori devine prea copilaros si retras.
Poza/Imaginea:Avatar
Sus In jos
Lisette Greenest

Lisette Greenest


Mesaje : 8
Data de inscriere : 27/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Sept 27, 2009 9:14 pm

Numele personajului:Greenest
Prenumele acestuia:Lisette (alias Madam Red)
Varsta personajului:20
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )feminin
Familia/Rudele personajului:fratele sau,Rafael
Descrierea morala:sadica,exigenta ,aparent nebuna
Scurt istoric: S-a nascut intr-o familie foarte exigenta,din cauza averii pe care o detinea.Este cea mai mare ,ea mai avand si un frate,Rafael ,in varsta de 17 ani .
Cand avea 13 ani parintii sai au fost ucisi ,iar aceasta a ramas numai cu Rafael ,care din nefericire s-a imbolnavit peste cativa ani de tuberculoza.
Acum , lucreaza ca afacerista ,dar partea intunecata a vietii ei este ca ea s-a nascut defapt pentru a implini o profetie ciudata pe care nici chiar ea nu o intelege .
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous



Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 1:20 am

Numele personajului:Anderson
Prenumele acestuia:Alexunder Andrew
Varsta personajului:27
Genul personajului (masculin, feminin...alien? ) masculin
Familia/Rudele personajului:no contact
Descrierea morala:mult prea prea multe defecte sa le pot mentiona
Scurt istoric:trecut absolut normal,mai conteaza ca si-a pierdut mama la 13 ani de asemenea si sora?sau ca se droga de la varsta de 7 ani..tot ce e mai rau.
Poza/Imaginea:avatarul.
Sus In jos
Kelly
Membru Nou
Membru Nou
Kelly


Mesaje : 24
Data de inscriere : 28/09/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeLun Sept 28, 2009 2:53 am

Numele personajului:Kisommi
Prenumele personajului:Kelly
Varsta personajului:15 ani
Genul personajului:feminin
Familia/Rudele:Verisoara si tatal sau
Descriere morala:prea sensibila.Pune imediat la suflet vorbele urata pe care i le spun celorllalti,prea timida
Scurt istoric:De la nastere pana-n prezent,Kelly a avut practic tot ce si-a dorit..cu exceptia a 3 lucruri:Dragostea mamei sale,prieteni si..prezenta tatalui alaturi de ea.Tatal sau incerca sa aibe grija de orice lucru pe care si-l dorea aceasta,mai putin..de el.A avut o viata normala.De la nasterea ei mama sa a murit,cunoscundo doar prin...poze sau prin intermediul unei angajate mai vechi din acea casa.Se intimideaza repede daca este in centrul atentiei sau daca este principalul subiect al discutiilor celorlalti.Niciodata nu si-a depasit timiditatea,traind mai mult in umbra celorlalti,in timp ce verisoara sa mai mica incearca sa o faca sa uite de aceste...amanunte.
Poza/Imagine:Pfff....avatarul
Sus In jos
B-rabbit
Junior
Junior
B-rabbit


Mesaje : 124
Data de inscriere : 29/09/2009
Varsta : 31

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeMar Sept 29, 2009 4:07 am

Numele personajului:Dylan
Prenumele acestuia:Jayden
Varsta personajului:20
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )masculin
Familia/Rudele personajului:cam multe
Descrierea morala:rezervat , pervers
Scurt istoric:lenea mea spune ca ve-ti afla pe parcurs
Poza/Imaginea:avatar
Sus In jos
http://bluevibe.myforumgratuit.ro/forum.htm
Akane
Membru Nou
Membru Nou
Akane


Mesaje : 35
Data de inscriere : 30/09/2009
Varsta : 27

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeJoi Oct 01, 2009 9:03 pm

Numele personajului:Idane
Prenumele acestuia:Akane
Varsta personajului:16 ani
Genul personajului (masculin, feminin...alien? ):feminin
Familia/Rudele personajului:Unchiul
Descrierea morala:tupeista,curioasa
Scurt istoric:Cum tatal a fost plecat majoritatea timpului in Germania,Akane a crescut cu mama sa timp de 9 ani,pana cand aceasta a fost internata pentru o simpla operatie,dar..care a avut diferite complicatii,impiedicand supravietuirea ei.Singura,a stat mai apoi in grija unchiului incepand sa ia diferite cursuri de inot.Mai tarziu participa la diferite concursuri si campionate iesind pe locul 2.Este destul de sociabila,cam tupeista cand vine vorba de diferite insulte la adresa ei.Ii place sa'i spuna fiecarei persoane verde-n fata ceea ce gandeste despre ea,nu refuza provocarile si are de fiecare data incredere in fortele ei.Cum nu a fost niciodata cu vrun baiat,nu'i sta gandul la nici un "specimen" din aceasta rasa.
Poza/Imaginea: Avatar
Sus In jos
Lauren
Membru Nou
Membru Nou
Lauren


Mesaje : 22
Data de inscriere : 02/10/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeVin Oct 02, 2009 2:01 am

Numele personajului: Dylan
Prenumele acestuia:Lauren
Varsta personajului:17
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )feminin
Familia/Rudele personajului:Jayden e fratele ei
Descrierea morala: Draguta , copilaroasa , neidemanatica
Scurt istorice: aflati pe parcurs
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Hyuga Hinata
Membru Nou
Membru Nou
Hyuga Hinata


Mesaje : 28
Data de inscriere : 02/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Konoha

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeVin Oct 02, 2009 11:43 am

Numele personajului:Hyuga
Prenumele acestuia:Hinata
Varsta personajului:17
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )Feminin
Familia/Rudele personajului:Tatal,surorile si verisorul ei Neji
Descrierea morala:-
Scurt istoric:Este o membră a clanului Hyuga din ramura principală şi o membră a echipei 8. Ea este îndragostită de Naruto în secret de când s-au cunoscut la academie. Are aceste sentimente faţa de el deorece acesta este cel care i-a arătat calea de a deveni un ninja bun şi a impresionat-o cu optimismul şi încrederea în sine. Se antrenează din greu pentru a-i putea dovedi tatălui ei de ce e în stare pentru că a desmoştenit-o pe aceasta când era încă la academie(fiind fiica cea mare, ea avea dreptul la moştenire, şi nu sora ei cu 5 ani mai mică, Hanabi). Progresul ei însa ne este arătat mai târziu în seria Naruto. Hinata este luata în grijă de Yuuhi Kurenai, care mai târziu îi devine profesoară. Tatăl ei îşi dă seama de potenţialul sau ca ninja(unii zic că o poate întrece şi pe Sakura datorită tehnicii clanului Hyuga, Byakugan)la sfârşitul primei părţi şi astfel se ocupă mult mai mult de antrenamentul său. Verişorul său, Neji o detestă la început din cauza invidiei cum că ea este în ramura principală iar el nu. Hinata este o fată extraordinar de timidă şi este în stadiul de leşin în preajma lui Naruto(leşina de multe ori în faţa lui, din cauză că el se apropie prea mult.) Hinata roşeşte mereu când Naruto este prin preajmă şi îi vorbeşte. Comportamentul ei este considerat de Naruto ciudat, în ciuda faptului că el o consideră simpatică. În seria Naruto ea nu este capabilă sa îşi destăinuie sentimentele faţă de Naruto, dar atunci când acesta paraseşte satul ea îşi jură că o sa devină mult mai puternică atunci când Naruto se va întoarce. În seria shippuden vedem o Hinata în stadiul de chuunin, mai mare şi mai matură (chiar dacă Kiba îi zice că nu s-a maturizat). În seria manga ea însfârşit îşi destăinuie sentimentele pentru Naruto la sfârşitul unui monolog pe care îl ţine în dorinţa ei de a-l proteja de Pein(liderul Akatsuki) care doreşte să îi fure vulpea cu 9 cozi. Îşi face apariţia pentru prima dată în seria Naruto în episodul 1, iar în Shippuden în episodul 33. Este născută pe 27 decembrie în zodia capricornului.
Poza/Imaginea:ava&sig
Sus In jos
http://demons-wold.nice-topics.com/forum.htm
White Existence
Membru Nou
Membru Nou
White Existence


Mesaje : 51
Data de inscriere : 05/10/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeLun Oct 05, 2009 5:00 am

Numele personajului:Autumn
Prenumele acestuia:Calyope Elizabeth
Varsta personajului:19
Genul personajului (masculin, feminin...alien? )feminin
Familia/Rudele personajului:-
Descrierea morala:psiva
Scurt istoric:-
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Mizumi
Membru Nou
Membru Nou
Mizumi


Mesaje : 74
Data de inscriere : 25/10/2009
Varsta : 28

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Oct 25, 2009 8:36 pm

Numele personajului:-
Prenumele acestuia:Mizumi
Varsta personajului:16 ani
Genul personajului (masculin, feminin...alien? ):feminin
Familia/Rudele personajului:parinti si sora
Descrierea morala:---
Scurt istoric:aflati voi pe urma
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Alice
Membru Nou
Membru Nou
Alice


Mesaje : 51
Data de inscriere : 26/10/2009
Varsta : 25
Localizare : Pe o pata de culoare

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeLun Oct 26, 2009 4:47 am

Numele personajului: Kmart
Prenumele acestuia: Alice
Varsta personajului: 17
Genul personajului : feminin
Familia/Rudele personajului: Mama Kyoko tata Louert
Descrierea morala: draguta , simpatica si ii place sa se distreze
Scurt istoric: aflati voi Razz
Poza/Imaginea:Fisa personajului Nanabygalethelamb
Sus In jos
http://allgirls.forumgratuit.ro
Invader Lamu
Membru Nou
Membru Nou
Invader Lamu


Mesaje : 13
Data de inscriere : 03/11/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeMar Noi 03, 2009 1:59 am

Numele personajului: Invader
Prenumele acestuia: Lamu
Varsta personajului: 17
Genul personajului: alien
Puteri: zbor, puteri electrice, telepatie
Familia/Rudele personajului: mama, tatal, matusa si verisorul ei
Descrierea morala: inteligenta, sociabila, cateodata cam vorbareata, curioasa, si cateodata cam dezordonata.
Scurt istoric: Este o fata din specia Obnoxious Aliens, care s-a nascut in orasul Onix City, o suburbie a metropolei Metropolix de pe planeta Uru. A absolvit facultatea la universitatea Academy Spy International of Uru din Metropolix. Pe planeta Uru traia o viata normala de adolescenta. A avut parte de o copilarie fericita, tatal ei fiind comandantul flotei aeriene a armatei de pe Uru, a avut parte si de o multime de avantaje.
Planeta Uru este o planeta ce nu are conducator numit ci se conduce prin puterea Armatei iar deciziile se stabilesc prin petitii si referendumuri si care se supune regulilor Federatiei.
Indata ce a implinit varsta de 14 ani, fiindca a fi student insemna si mult timp liber la dispozitie, tatal ei i-a dat pe mana o mica parte din meseria lui. Aceea de a valida, sorta si numara petitiile. In ultimul an de liceu, la varsta de 14 ani a obtinut si permisul de conducere a navei valabil pentru navele de capacitate mica. A venit pe Terra o data cu armata tatalui ei pentru a invada Terra. Cand a aflat distrugerile pe care vroia sa le provoace armata tatalui ei, s-a intors impotriva lui, pe o cale destul de pasnica. L-a convins pe tatal ei sa organizeze o competitie intre ea si un pamantean ales de calculator. Folosindu-se de abillitatea ei de a zbura nu s-a lasat prinsa asa usor. Insa il ultima zi a competitiei, chiar in ultimul moment s-a lasat prinsa spre a salva Terra.
Fizic: Are parul de culoare verde si lung, lasat pe spate si ochii albastri. Pe cap are crescute doua cornite prin intermediul careia isi poate folosi puterile. Acesta este si unul din punctele ei slabe. Daca nu mai are cornite ramane fara puteri temporar, pana ii cresc alte cornite.
Forma urechilor este ascutita, si are o dantura asemanatoare vampirilor.
Poza/Imaginea:
Spoiler:
Sus In jos
Cherry.Boom
Junior
Junior
Cherry.Boom


Mesaje : 197
Data de inscriere : 16/12/2009
Varsta : 28

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeMier Dec 16, 2009 3:46 am

Numele personajului:Haruzo
Prenumele acestuia: Karin
Varsta personajului: 18
Genul personajului: feminin
Familia/Rudele personajului:o sora
Descrierea morala:sociabila, prietenoasa, ii place sa se distreze.
Scurt istoric:De cand s-a nascut Karin a trait in lux. La varsta de 14 ani defila pe podiumurile din Osaka si Tokyo. Cand a implinit 16 ani parintii ei au avut un teribil accident de masina, amandoi murind pe loc. De atunci a locuit cu sora ei mai mare Mikuro, nemaiavand alte rude.
Poza/Imaginea:la avatar.
Sus In jos
gummy bear
Junior
Junior
gummy bear


Mesaje : 249
Data de inscriere : 30/11/2009
Localizare : in fata monitorului

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 10:08 pm

.Nume:Lawliet
.Prenume: L
Varsta personajului: 24
Genul personajului: masculin
Descrierea morala:Calitati: inteligenta sclipitoare, intuitia, spiritul de dreptate, hotararea, creativitatea..Defecte: pai incapatanarea poate fi si defect si calitate, neincrederea in oameni dar nu i-as spune chiar defect.
Scurt istoric: Pai nu isi cunoaste parintii, adica e orfan, a fost adoptat de Watari care l-a ajutat sa devina cel mai mare detectiv din lume dar si al2-lea(Eraldo Coil) si al3-lea(Denevue). Nu isi face niciodata cunoscuta identitatea si foloseste aliasul Riuzaky sau Hideki Ryuka. Ziua lui de nastere e pe 31 octombrie de Halloween. Preia doar cazurile de care e interesat. Mananca numai dulciuri, doarme foarte putin, uraste sosetele, isi roade unghiile si sta tot timpul intr-o pozitie ciudata. Si m-am saturat de scris mai aflati pe parcurs.
Poza/Imaginea: Fisa personajului Lawliet1


Ultima editare efectuata de catre gummy bear in Sam Iun 19, 2010 4:54 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Kyoko
Membru Nou
Membru Nou
Kyoko


Mesaje : 38
Data de inscriere : 26/12/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeSam Dec 26, 2009 6:28 am

Numele personajului: Daisuki
Prenumele acestuia: Kyoko
Varsta personajului: 17
Genul personajului: feminin
Familia/Rudele personajului: mama si tata
Descrierea morala: calitati: nebuna,amuzanta,prietenoasa,draguta.
Scurt istoric: Kyoko este fiica unor oameni cu multa influenta in Japonia.Tatal ei este impresarul unor mari trupe de j-rock iar mama ei detine cea mai mare linie de haine din Tokyo.Kyoko are talentul mamei sale la desen dar si la cantat.Cand era mica a castigat cateva premii importante iar acum lucreaza la propria ei linie de vestimentatie.Ii place foarte mult rock-ul, si doreste sa faca parte dintr-o trupa j-rock.Tatal ei poate sa ii indeplineasca dorinta, si i-a promit ca la 18 ani o sa aiba propria trupa.
Poza/Imaginea: la avatar si semnatura
Sus In jos
Yukio

Yukio


Mesaje : 7
Data de inscriere : 27/12/2009

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeDum Dec 27, 2009 7:07 am

Numele personajului: Matsumoto
Prenumele acestuia: Yukio
Varsta personajului: 21
Genul personajului (masculin, feminin...alien? ) Masculin
Familia/Rudele personajului: Conteaza?
Descrierea morala: Este rece, serios si uneori foarte arogant. Totusi, este ambitios, si matur. Uraste copilariile si nu-si bate capul cu astfel de persoane. Pentru el respectul de sine si fata de altii e cel mai important.
Scurt istoric: A trait mereu in lux, parintii lui fiind niste snobi. Nu s-a inteles niciodata cu ei din acest motiv, pentru ca vroiau ca el sa fie la fel ca ei. Intr-o zi si-a facut bagajele si a plecat, anunantu-di parintii ca va locui singur.
Poza/Imaginea:
Fisa personajului Shiki_senri
Sus In jos
Cenuşă de zahăr ars.
Membru Nou
Membru Nou
Cenuşă de zahăr ars.


Mesaje : 10
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Pe undeva prin Bucureşti.

Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitimeLun Dec 28, 2009 6:19 am

Numele personajului: Kimura
Prenumele acestuia: Ren
Varsta personajului: 22 de ani.
Genul personajului: masculin
Familia/Rudele personajului: parintii si unchiul lui.
Descrierea morala: muncitor, lupta pt. ceea ce isi doreste, prietenos, de incredere, obisnuit sa stea retras.
Scurt istoric: A fost crescut de parintii sai pana la varsta de 15 ani, cand parintii sai au murit intr-un incendiu. Dupa a fost crescut de unchiul sau.
Poza/Imaginea: http://fc04.deviantart.net/fs45/f/2009/124/4/8/___Bad_Boy____by_zefair.jpg
Sus In jos
http://fiintacusentimentedesticla.blogspot.com
Continut sponsorizat





Fisa personajului Empty
MesajSubiect: Re: Fisa personajului   Fisa personajului Icon_minitime

Sus In jos
 
Fisa personajului
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
World-Magic :: >~RPG Zone~ :: Personaj&Indicatii-
Mergi direct la: